22 Nov 2017

MESAJUL PREȘEDINTELUI FUNDAŢIEI

MESAJUL PREȘEDINTELUI FUNDAŢIEI “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Purtătorul de Biruinţă” cu prilejul alegerii domnului general – locotenent (rtr.) Neculai BĂHNĂREANU, în funcția de președinte al Asociației Naționale a Cadrelor Militare în Rezervă și în Retragere “Alexandru Ioan Cuza”.

Domnule general-locotenent (rtr.) Neculai BĂHNĂREANU,

Cu prilejul alegerii și promovării dumneavoastră în înalta poziție de președinte al  Asociației Naționale a Cadrelor Militare în Rezervă și în Retragere “Alexandru Ioan Cuza”, în numele Consiliului Director al Fundației “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Purtătorul de Biruinţă” - organizație de utilitate publică în ale cărei constituire, evoluție și realizări remarcabile ați avut un rol determinant și o semnificativă implicare -, vă felicit, vă urez sănătate, bucurii, succes și hotărâre în îndeplinirea tuturor obiectivelor și misiunilor strategice, încredințate și propuse.

În același timp, vă asigur de întreaga noastră prețuire, de determinarea Fundației în dezvoltarea cooperării bilaterale și îmi exprim convingerea clară că, în continuare, veți fi alături de Fundația noastră, cu gândul, inima și fapta, pentru dezvoltarea solidarității camaraderești și creșterea calității vieții personalului militar activ, în rezervă și retragere din Armata României.

ÎMPREUNĂ, SUNTEM MAI PUTERNICI!
AȘA SĂ FIE!

PREŞEDINTE Gl.lt.(r.) dr.Ion UNGUREANU